Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykla

Šventės svečiai linkėjo tapti tikrais „kutavičiukais“!

Spalio 1 d. Pasaulinės muzikos dieną, pasipuošusioje mūsų mokykloje vyko šventinis renginys, skirtas pažymėti mokyklai suteikto vieno žymiausių moderniosios muzikos kūrėjų, kompozitoriaus, pedagogo Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardo. Šiam renginiui buvo ruoštasi labai atsakingai ir iš anksto, nes norėjosi, kad šventės turinys būtų gilus ir prasmingas.

„Šiandieną mes susirinkome ypatingai progai – iškilmingai mokyklai suteikti garbingo kompozitoriaus, kūrybinio genijaus ir išskirtinio asmens Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardą. Tai ne tik simbolinis momentas, bet ir gilus pagarbos ženklas žmogui, kurio kūryba ir muzika palietė mūsų tautos kultūrinę atmintį ir sielą. Kompozitorius Bronius Kutavičius buvo kultūrinės tapatybės formuotojas, kurio kūriniai perteikė mūsų šalies istoriją, tautos dvasią ir gilias šaknis. Jis sukūrė unikalią muzikinę kalbą, kuri ir šiandieną mus įkvepia ir stebina.

Mūsų mokykla, nuo šiol turinti kompozitoriaus vardą, simbolizuos ne tik pagarbą praeičiai, bet ir ateities kūrimą. Tai erdvė, kurioje auga ir augs jaunoji karta, kur mokysis ir atras savąjį kūrybinį balsą, kaip tai darė ir pats kompozitorius. Linkiu, kad mūsų mokykloje įkvėpimą rastų tiek mokiniai, tiek mokytojai, kad Broniaus Vaidučio Kutavičiaus vardas būtų nuolatinis priminimas apie kūrybos galią,  atkaklumą ir tikrąsias vertybes. Tegul šis vardas būna šviesos ir kūrybinio polėkio simbolis, įkvepiantis mus visus kurti, ieškoti ir niekada nesustoti“ – įžanginiame žodyje kalbėjo mokyklos direktorė Žydrūnė Pilkauskienė.

Miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas kalbėjo, kad pagarbiai priimdama maestro vardą, mūsų mokykla įsipareigoja puoselėti jo išpažintas vertybes: kūrybiškumą, inovatyvumą ir begalinę meilę muzikai. Palinkėjo, kad mūsų bendruomenė semtųsi įkvėpimo iš kompozitoriaus kūrybos, iš jo vertybių, kad būtų impulsas siekti meninio tobulumo ugdant jaunus talentus, kurie  kūrybingai tęs kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus darbus, toliau garsins Panevėžio miestą ir Lietuvą.

Šventėje dalyvavusi Onutė Narbutaitė-Skirmantienė – kompozitorė, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, Lietuvos kompozitorių sąjungos narė, kompozicijos pradmenis gavusi iš kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus sakė, kad vardo suteikime galime įžvelgti du aspektus: tai kompozitoriaus darbų įprasminimas gimtinėje ir tikėtina, galime laukti naujo kultūros centro su naujom idėjom. Ji linkėjo būti nenuilstamos traukos įstaiga. Bendradarbiaujant su kitomis miesto  institucijomis: Stasio Eidrigevičiaus menų centru – „Stasys Museum“, Juozo Miltinio dramos teatru, išsiugdyti šiuolaikišką veiklos akcentą, už kurio galima kabintis ir plėstis į ryškų kultūrinį objektą. Kompozitorė  Onutė Narbutaitė-Skirmantienė sakė, kad tokiu vardu didžiuotųsi bet kuri Lietuvos mokykla, tuo labiau Vilniuje tikrai daug kas norėtų gauti Kutavičiaus vardą, nes tai yra absoliučiai  kertinė, esminė XX a. figūra muzikos istorijoje. Nė vienas kompozitorius nėra taip išskirtinai vienijęs intelektualiąją, meninę bendruomenę ir tikriausiai nei vienas kopozitorius Lietuvos muzikos istorijoje, nebuvo toks įtakingas kitom, po jo einančiom kompozitorių kartom. Tai buvo nepaprastai inspiruojanti asmenybė, buvo puikus mokytojas, gebėjęs sužadinti mokinių vaizduotę. Skambant Broniaus Kutavičiaus muzikai, visada buvo perpildytos Vilniaus salės.

Kompozitorė palinkėjo mūsų mokyklos mokiniams tapti tikrais „kutavičiukais“, o mokytojams – muzikos literatūros pamokoms skirti ne vieną, ne dvi ir ne tris pamokas Kutavičiaus muzikos pažinimui.

Kompozitoriaus žmona Dalia Kutavičienė (televizijos ir kino režisierė, laidų vedėja) – dalijosi prisiminimais ir pamąstymais apie nueitą kompozitoriaus kelią, o sūnus Tomas Kutavičius, žinomas džiazo ir klasikinės muzikos kompozitorius bei pianistas, šalia jautrių prisiminimų, padainavo tėvo dainuotą dainą „Švintą Joną vakarėlį“ ir, kartu su mūsų mokyklos perkusininkų mokytoju Sauliumi Astrausku,  dovanojo muzikinę interpretaciją.

Kiti šventės svečiai: savivaldybės vicemerė Loreta Masiliūnienė, švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė, tarybos narys, tarybos Kultūros ir meno komiteto pirmininkas Arnoldas Simėnas, LR Kultūros ministerijos viceministrė Daina Urbanavičienė, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras Ignas Gaižiūnas, LR Seimo narys Deividas Labanavičius – visi kalbėjusieji vardijo didžiulę atsakomybę ir paskatą puoselėti ir garbingai nešti gautą iškilų mokyklai vardą, nes jis labai smarkiai įpareigoja puoselėti atminimą, puoselėti vertybes ir puoselėti žmogaus gyvenimą. Įpareigoja tapti pavyzdžiu: kokiam būti ir kokiu keliu eiti, kaip nepasiduoti ir nenurimti ieškant tikrųjų vertybių. Viceministras Ignas Gaižiūnas sakė, kad kompozitoriaus atminimas yra gyvas, ir čia bus gyvas visą laiką. Linkėjo, kad mokykla gyvendama kitame savo brandos etape, nenustotų puoselėti jaunų žmonių, jaunų protų, jaunų širdžių ir, kad tos širdys galėtų atskleist savo potencialą visu pajėgumu, visom išgalėm, o išėję iš šios mokyklos, savo kūryba galėtų užpildyti visų mūsų širdis.  

Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus styginių  instrumentų kvartetui,vadovė Vidmanta Luomanienė, atlikusiam R. Šumano „Svajonė“. Panevėžio muzikinio teatro artistams – Astai Striogaitei-Puodžiūnienei (smuikas), Rokui Vizbarui (violončelė),  

Arsenii Esaulkov (fortepijonas) – atlikusiems Aštuonias Stasio miniatiũras.

Dėkojame šventinio renginio koordinatorei ir vadovei, mokyklos direktorės pavaduotojai ugdymui Daivai Kriščiūnienei, renginio vedėjai, fortepijono metodinės grupės mokytojai metodininkei Solveigai Varašinskaitei ir visiems mokyklos pedagogams ir darbuotojams, nuoširdžiai padėjusiems  šventei įvykti.