Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio muzikos mokykla

Improvizacija Venecijos karnavalo tema

Panevėžio muzikos mokyklos jaunieji pianistai pakvietė savo tėvus ir senelius į naujo projekto „Carnevale  di  Venezia – Improvisus“ pristatymą .

       Projekto idėja – puoselėti bendravimo tradiciją, kuri susijusi su susitikimu ir kolektyvine kūryba. Jaunųjų pianistų saviraiškos poreikius tenkinantis renginys organizuotas kūrybos laboratorijos „IMPROVISUS“ įkūrėjos, mokytojos metodininkės Solveigos  Varašinskaitės iniciatyva. Tai tęstinis projektas, nes kūrybos laboratorijos veikla vykdoma nuo 2021 m.

       Mokytoja S. Varašinskaitė siekia, kad šis renginys išlaikytų savąjį identitetą, puoselėtų kūrybiškumą ir saviraišką per improvizacijos meną.

       Vaizdų ir garsų edukacijos programą pristatė mokytojos S.Varašinskaitės mokiniai: Izabelė Požėlaitė, Emilija Barisevičiūtė, Kamila Tuinaitė, Luknė Valantinaitė, Izabelė Petraškaitė, Martynas Petrauskas, Armandas Sluoksnaitis  Gabrielė Zlatkutė  Mira Jakimavičiūtė  Titas Karpys, Eidmantė Čivaitė ir Faustina Vaičekonytė.

       Renginio vedančioji, mokytoja S. Varašinskaitė, žiūrovams žaisminga forma atskleidė neįtikėtinai įdomius, net mažai žinomus Venecijos karnavalo istorijos faktus.

       Muzikinis spektaklis vyko scenoje, nenaudojant įprastų teatro elementų – scenografijos, sceninio apšvietimo efektų, kostiumų, grimo ir kt. Renginys spinduliavo natūralumu – tradicinis akustinis garsas.

       Venecijos karnavalo šventė buvo kuriama visų jos dalyvių čia pat ir šiuo metu. Jaunųjų pianistų pasirodymai buvo neįprasti ir nenuspėjami. Jie nežinojo, kokiu momentu galės įsilieti į Venecijos karnavalo dalyvių gretas ir kokį vaidmenį jiems reikės atlikti. Improvisus! (Netikėta!).

       Vaikai dievina istorijas.. Ir kurti, ir klausytis... Tokie projektai vienija, buria žmones, kuria bendrą patirtį. Tai labai smagu, ypač mažose bendruomenėse. Kaskart kitoks ir kitaip, įtraukiantis ir kūrėjus, ir žiūrovus – tokį reginį garantuoja edukacinio projekto sumanytoja, mokytoja S. Varašinskaitė.  

Dėkojame mokytojai Solveigai Varašinskaitei už nuostabią edukacinę programą!