Bandomoji svetainės versija. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Panevėžio Broniaus Vaidučio Kutavičiaus muzikos mokykla

„Festivalis "Už muziką ir vaikystę" - neįkainojama patirtis!

„Festivalis "Už muziką ir vaikystę" - neįkainojama patirtis tobulinti įgūdžius bei pasitikėjimą savimi. Man, jaunai kanklininkei, tai yra, tarsi, apdovanojimas, už nuoseklų mokymąsi. Esu nuoširdžiai dėkinga Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetui už kantrybę, padrąsinimus bei palaikančius žvilgsnius. Linkiu kiekvienam jaunam muzikantui būti vertam groti su šio teatro muzikantais“ – Marija Briedytė .

Nuo gegužės 17 dienos panevėžiečius ir muzikos mokyklos bendruomenę džiugina festivalis „Už muziką ir vaikystę“, kurį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, organizuoja Panevėžio muzikinis teatras, bendradarbiaudamas su Panevėžio muzikos mokykla ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija.

Gegužės 24 - 25 dienomis, talentingiausi moksleiviai, išrinkti kompetentingos komisijos, pasirodė kartu su Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetu ir orkestru, atlikdami gerai žinomus įvairių epochų kompozitorių kūrinius.  

Festivalio koncerte „Orkestras ir jaunieji talentai“, kartu su profesionaliais orkestro muzikantais, grojo mūsų mokyklos mokiniai: jaunoji pianistė Viltė Janušonytė, mokytoja Gražina Beleckienė ir smuikininkė Viltė Adakauskaitė, mokytoja Vidmanta Luomanienė.

„Grojimas su orkestru ar kvartetu jauniems atlikėjams tai ne tik didžiulė atsakomybė, bet ir visai nauja sceninė patirtis jų muzikiniame kelyje. Atlikdami kūrinį jie išgirsta ir supranta, kad tas pats kūrinys gali skambėti kitomis spalvomis. Tarp jaunų solistų ir profesionalių atlikėjų atsiranda stiprus emocinis muzikinis ryšys. Po tokių pakylėjimų ir išgyvenimo scenoje, mokiniams vėl norisi patirti tą jausmą ir dovanoti muzikos grožį klausytojams” – sako mokytoja Eugenija Mėlynavičienė.

Festivalio koncerte „Kvartetas ir jaunieji talentai“, Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas paruošė tik šiam koncertui aranžuojamų gerai žinomų miniatiūrų programą, kurią atliko kartu su jaunaisiais talentais: smuikininke Urte Nevulytė, mokytoja Eugenija Mėlynavičienė ir Sofija Sauchataite, mokytoja Vidmanta Luomanienė, fleitininke Radvile Kalkyte ir fleitininkių duetu: Fauste Černyte, Radvile Kalkyte, mokytoja Irma Paurienė, kanklininke Marija Briedyte, mokytoja Snieguolė Alijošaitienė, lamzdelininke Rasa Benaitytė ir birbynininku Dovydu Skuja, mokytoja Alvyda Beržonienė, akordeonininku Irmantu Žeižiu, kurio mokytojas Saulius Palivonas.

Visi, lengvai atpažįstami kūriniai skambėjo naujai ir įdomiai. Profesionalai nuoširdžiai padėjo atsiskleisti ir suspindėti pirmuosius žingsnius profesionaliojoje scenoje žengiantiems mokinukams.

Mokytoja Irma Paurienė, šiam festivaliui paruošusi bene daugiausia jaunųjų atlikėjų, mato didžiulę tokių renginių/projektų prasmę – „Daug vaikų praveria duris į muzikos pasaulį. Susipažįsta ir įvaldo pasirinkto muzikos instrumento paslaptis, muzikuoja mokykloje ir kitose viešose erdvėse. Tačiau tik vienetai, baigus muzikos mokyklą išsineš neišdildomą įspūdį – muzikavimą su muzikinės scenos profesionalais, Panevėžio muzikinio teatro styginiu kvartetu ar su Panevėžio muzikinio teatro orkestru. Manau, kad tai įkvepia ir ragina tobulėti toliau, o galbūt siekti muzikinės karjeros aukštumų“.

Gegužės 28 dieną, į festivalio renginį Panevėžio muzikiniame teatre, pakvietė Panevėžio muzikos mokyklos kolektyvai. Koncerte dalyvavo tautinių, styginių, pučiamųjų instrumentų orkestrai, stygininkų, kanklininkų ansambliai, saksofoninkų studija „Moon river“, kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“, jaunių ir jaunučių chorai, popchoras, baleto ir šiuolaikinio šokio studijos, tautinio šokio kolektyvas „Pynimėlis“.

Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirto festivalio „Už muziką ir vaikystę“ kulminacija – birželio 1 d. koncertas Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Virš šimto muzikantų – profesionalų ir jaunųjų talentų – atliks J. Rutterio kūrinį „Vaikų mišios“. Jų tarpe, Panevėžio muzikos mokyklos jaunių, jaunučių ir berniukų chorai, kurių vadovės Sandra Baronienė ir Agnė Jakštonienė.